1. Ana Sayfa
  2. Anne Olma
  3. Kız Erkek Çocuk İçin Annelere Kıyafet Önerileri

Kız Erkek Çocuk İçin Annelere Kıyafet Önerileri

Kız Erkek Çocuk İçin Annelere Kıyafet Önerileri
Kız Erkek Çocuk İçin Annelere Kıyafet Önerileri

Annelerin en zorlandığı konulardan biri de çocuklarına giydirdiği kıyafet çeşitleridir. Çocukların akılları, fikirleri ve zevkleri tam gelişmediği için kendi kararlarını vermekte güçlük çekerler o sebeptendir ki burada ki en büyük sorumluluk annenin. Mevsimine göre, havanın durumuna göre hatta cinsiyetine göre de hassasiyet göstermek gerekir. Çünkü kıyafet çocukların başta sağlığını olmak üzere birçok etkilediği etkeni vardır. Anneler aldıkları yeni kıyafetleri kesinlikle yıkamadan kullanmamalıdırlar. Arka sokaklardan, ucuz, rutubetli ortamlardan kıyafet almamaya özen göstermelidirler. Kıyafet alırken özen gösterilmesi gereken hususlarda vardır. Kıyafetlerin yün içerip içermediğine bakılır, sağlıklı bir kıyafette yün değil de pamuk içermelidir. Hastalığı olan özellikle egzaması olan çocuklarda ciddi sağlık problemlerine yol açabilir.

Günümüzde çocukların giyim alanları oldukça gelişme göstermektedir.  Küçük yaşta olan çocuklar bazen sizin istediğiniz kıyafetleri değil de kendi istediklerini giymekte diretirler bu gibi durumlarda uygun bir dille çocuğun özgün giyinmesine izin verilmelidir. Kendi kimliğine kendisinin yön vermesi için adımlar da serbest bırakılmalıdır. Çocuğun hayal dünyası çok gelişmişse ve çok sevdiği bir kahraman varsa, bu kahramanın kostümlerini de giydirmek çocukları oldukça mutlu eder.

Kızlarda Ki Kombin: Giyim konusu büyüklerin olduğu kadar küçük yaşta ki çocuklar içinde oldukça önemlidir. Kombin olarak baktığımız zaman kız çocukları daha neşeli, daha rengârenk giyinirler. Tabi ki bu konunun en yakından ilgilisi her çocuğun en yakını olan anne olarak görülür. Geçmişten gelen bir düşünce olan kızlar için pembe erkekler için mavi olan renk seçimleri artık yıkılmış bir düşüncedir. Kızlar daha süslü ve giyim konusunda daha hassas olduklarını küçük yaşlardan itibaren belli etmeye başlarlar. Bu durumlarda çocukların üstüne gidilmemelidir özgür giyinme hevesi yarıda kesilmemelidir.  Tabi burada da önemli olan ilk şey kıyafetin cilde olan etkisi ve dokusudur.

Erkeklerde ki Stiller: Günümüzde artık erkek çocukları içinde oldukça fazla çeşit vardır. Annelerin her mevsim, her hava da oluşturacakları uygun stiller her yerde mevcuttur. Erkeklerin kendi kıyafet türlerinden giymesi ve buna alıştırılması da önemlidir. Çünkü anneler çocuk yaştayken kendi kimliklerinin oluşmasına yardımcı olanlardır. İlerde cinsiyet konusunda sorun yaşanmaması için uygun kıyafetler seçilmeli ve uygun yerlerde giyilmelidir.

Yorum Yap

Yorum Yap